Drogie dzieci!

W pięknych i malowniczo położonych Karkonoszach znajdziecie wiele postaci rodem z baśni i bajek. Niektóre z nich wszyscy już znają. Ale jest pośród nich ktoś niezwykły… Ktoś, o kogo istnieniu dotychczas nie mieliście pojęcia…

Przedstawiam Wam Rzepiórka – który wraz ze swoim dziadkiem – Duchem Gór, zwanym też Karkonoszem, Liczyrzepą czy Rzepiórem, spędza czas na wspólnych zabawach, pilnowaniu ostępów górskich i zwiedzaniu tajemniczych zakątków Karkonoszy.

Gdy robi się już ciemno, a na niebie mrugają gwiazdki, Rzepiórek przykrywa się cieplutką kołderką i wsłuchuje w opowieści Karkonosza… A jego dziadek potrafi opowiadać, jak mało kto! I wierzcie lub nie, ale zna wszystkie historie! 

Czasem zabiera wnuka na wyprawy i wtedy Rzepiórek może zobaczyć te cudowne zakątki owiane tajemnicami, o których opowiadał i których strzeże Duch Gór. Może o nich słyszeliście, ale pssst…! Nikomu o tym nie mówcie, bo Duch Gór się rozgniewa! Będzie mu smutno, że ktoś nie dochował tajemnicy.

Mały duszek poznał już wiele ciekawych i pięknych legend, zna niezwykłe karkonoskie zwierzęta i piękne, często chronione rośliny, magiczne miejsca i urokliwe zakątki. Ale najbardziej ciekawi Rzepiórka pewne miasto w dolinie u stóp Karkonoszy, które nocą wygląda jak odbicie nieba pełnego gwiazd, a za dnia tętni życiem…

Tam właśnie Rzepiórek postanowił wybrać się na swoją pierwszą, samodzielną wyprawę, w poszukiwaniu nowych przygód i przyjaciół. Pod bacznym okiem dziadka, który wie o wszystkim, co dzieje się w jego królestwie, Rzepiórek pozna nowe miasto i jego historię. 

Zapraszamy na wędrówkę z Rzepiórkiem po Bajkowej Jeleniej Górze.