To miejsce jest częścią trasy opisanej w zeszycie:

Romantyczny Bukowiec IV
Otwórz za pomocą Map Google

Żeby tu dotrzeć od Przełęczy wędrujemy niebieskim szlakiem na południe aż do miejsca, w którym odnajdziemy wiodące na szczyt kierunkowskazy z niebieskim trójkątem w białej obwódce. Od niebieskiego szlaku prowadzą nas one w prawo. Przez las docieramy do platformy widokowej w pobliżu Babich Skał. Znajdują się na niej drewniane ławeczki oraz tablica z opisem atrakcji. Roztaczają się stamtąd widoki m.in. na Kowary na tle Kowarskiego Grzbietu w Karkonoszach oraz fragment Rudaw Janowickich.

 

Ciekawostki

Pierwszy punkt widokowy na usytuowanych na Brzeźniku Babich Skałach zorganizowano z inicjatywy hrabiego Fryderyka von Redena, który pragnął w ten sposób włączyć górę w zasięg tworzonej przez siebie w Bukowcu i okolicy ozdobnej farmy.

 

 

Rudzik jest mniejszy od wróbla. Ma krępą sylwetkę z małą głową i wyraźnie zaznaczoną klatką piersiową. Najbardziej charakterystyczną cechą jego upierzenia jest ruda pierś, gardło i boki głowy. Potrafi pięknie śpiewać, zwłaszcza wiosną o zachodzie słońca, gdy samce chcą zwrócić na siebie uwagę podobnie wyglądających samic.

 

Wyzwanie