To miejsce jest częścią trasy opisanej w zeszycie:
Szklarska Poręba IIIZ pierwszego przystanku idziemy tutaj uliczką w lewo i schodzimy nią do malutkiego skrzyżowania, na którym skręcamy w lewo i przechodzimy pod wiaduktem kolejowym. Tuż za nim, po lewej stronie znajduje się wejście do Dinoparku. Jego główną atrakcją jest ścieżka edukacyjna z rekonstrukcjami kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Wiedzie ona przez 500 milionów lat historii Ziemi, w otoczeniu mieszanego lasu, pełnego malowniczych skałek. Chętni mogą skorzystać na miejscu także z parku linowego, placów zabaw, poszukać złota czy odkryć szkielet dinozaura. Ciekawym doświadczeniem będą odwiedziny w galerii 3D albo kinie 6D, które łączy w sobie elementy kina 3D z takimi efektami jak: ruszanie się foteli, tryskanie wody, wianie wiatru czy padanie śniegu.
Ciekawostka
Na końcu uliczki, przy której mieści się Dinopark, znajduje się willa Polny Krzew. Została zbudowana w 1909 r. i należała niegdyś do Marty Hauptmann. Pani Marta była pierwszą żoną Carla Hauptmanna, autora słynnej Księgi Ducha Gór, który razem z bratem zamieszkał w Szklarskiej Porębie w 1890 r., zapoczątkowując rozwój tamtejszej kolonii artystycznej. W swym nowym domu Marta Hauptmann organizowała słynne „czwartkowe herbatki”, na których okoliczni artyści dyskutowali na interesujące ich tematy.
Wyzwanie
Deinos sauros, czyli: __________
Rozwiąż rebus.
Od tych dwóch greckich słów pochodzi właśnie określenie „dinozaur”, wymyślone przez angielskiego paleontologa Richarda Owena w 1842 r. i odnoszące się raczej do imponującej wielkości dinozaurów niż ich przerażającego wyglądu.