Mapa

Już ponad 400 lat temu stał na tym miejscu szlachecki dwór, który przez następne stulecia był przebudowywany przez kolejnych właścicieli. Dzisiejszy wygląd budowli jest m.in. zasługą Fryderyka von Redena, pruskiego ministra górnictwa, który kupił Bukowiec w 1795 r. Chcąc uczynić swoją posiadłość wygodniejszą, polecił przebudować pałac w duchu neoklasycyzmu, czyli obowiązującego wówczas stylu architektonicznego. Usunięto wtedy fosę, wieżę, całkowicie zmieniono fasadę główną. Projekt nowego pałacu wykonał architekt z Berlina prof. Friedrich Rabe.

 

Ciekawostka

Początkowo pałac w Bukowcu służył Fryderykowi von Redenowi wyłącznie jako letnia rezydencja. Dopiero po śmierci hrabiego w 1815 r. wdowa po nim hrabina von Reden osiadła w Bukowcu na dobre, z czasem, dzięki swemu zaangażowaniu w pomoc ubogim, zyskując sobie w Kotlinie Jeleniogórskiej miano „dobrej pani z Bukowca”.

 

Zadanie

W Przewodniku Romantyczny Bukowiec III mamy dla Ciebie zabawę polegającą na rozwiązywaniu zadań. Wszyscy, którzy wyślą do nas rozwiązane zadania otrzymają nagrodę.

Zadania dostępne są tylko w drukowanej wersji Przewodnika oraz w interaktywnym pliku .pdf. Obydwie formy możesz kupuć tutaj: