To miejsce jest częścią trasy opisanej w zeszycie:
Szklarska Poręba IVZ cmentarza wędrujemy drogą w górę przez las, przechodzimy nad linią kolejową, za którą wkraczamy w ul. Szpitalną. Prowadzi ona do wiaduktu kolejowego tuż obok stacji PKP Szklarska Poręba Górna. Za wiaduktem kierujemy się w lewo, by zejść do widocznego stadionu. Rozciąga się stąd piękny widok na Karkonosze. Do tego stadion usytuowany jest na wysokości ok. 700 m n.p.m., przez co doskonale nadaje się dla osób chcących budować kondycję i wytrzymałość. W mieście panuje bowiem mikroklimat porównywalny do tego, z jakim spotykamy się wysoko w górach. Stadiom jest oświetlony, ma bieżnię tartanową (400 m, 4 tory), bieżnię prostą na 100 m, bieżnię na 400 m, skocznię do skoków w dal, rzutnie, asfaltowy tor łyżworolkowy. Dodatkowo Ośrodek Sport, w skład którego wchodzi stadion, posiada także salę gimnastyczną, siłownię sportową i saunę.
Ciekawostka
Od paru lat stadion lekkoatletyczny nosi imię Wiesława Kiryka, wieloletniego szkoleniowca kadry narodowej biegaczy długodystansowych. To za jego staraniem w latach 70., 80., a nawet 90. XX w. w Szklarskiej Porębi działał wzorcowy ośrodek treningowy. Jeszcze przed rokiem 2000 trener postarał się, by na tutejszym stadionie położono tartan, który w Polsce był wtedy rzadkością. Podopieczni Kiryka nazywali go „Majstrem”, bo do swej pracy włączał eksperymenty z żywieniem i odnową biologiczną sportowców. Wśród jego uczniów znaleźli się tak świetni biegacze, jak Bogusław Mamiński, Grzegorz Gajdus czy Henryk Nogala.
Wyzwanie
Do startu gotowi, start! Spróbuj jednym ruchem, nie odrywając ołówka od kartki, okrążyć po wybranym torze cały stadion. Najlepiej, by ktoś jeszcze zrobił to razem z Tobą, ale z innego toru. I jak, do kogo należy wygrana?