Szczegóły trasy
o piechotą; do Karpacza Górnego można dojechać także autobusem PKS przez Cieplice i przez Kowary.
wygodne, kryte obuwie, najlepiej sięgające powyżej kostek; przyda się i prowiant w plecaku.
Wykup dostęp, aby zobaczyć dokładną mapę otwieraną w mapach google. Mapa ta poprowadzi Cię przez wszystkie punkty trasy.
Przygody Łazigóra to nie tylko przewodniki, które prowadzą po najciekawszych miejscach Karkonoszy oraz otaczających je pasm górskich, ale także zbiory zadań do wykonania na szlaku (potrzebny będzie jedynie ołówek i zapał do przygody). Zagadki, krzyżówki, łamigłówki, rebusy przygotowane są dla dzieci w różnym wieku i o różnych zdolnościach.
Trzeci tom Tajemnic Grabowca to doskonała okazja do nauki wnikliwszego czytania mapy. Pod lupę weźmiemy też karkonoski granit, przyjrzymy się życiu śródleśnej łąki i poznamy dzieje pewnej maleńkiej doliny. W drodze zajdziemy do ruin skoczni narciarskiej, o której opowieść Łazigóra wszystkiego nie wyjaśnia, ale może właśnie w tym tkwi jej urok? Uwadze nie ujdą nam również leśne grzyby i ich podziemne tajemnice, a nawet konieczne wędrówki dzikich zwierząt i sposoby, w jakie możemy zwierzakom pomóc.
Skałki Wieżyce*
Żółty szlak z Przełęczy Pod Czołem wyprowadza dokładnie pomiędzy dwa wierzchołki szczytu Czoło. Na wschodnim, do którego odbija ze szlaku króciutka leśna ścieżka, znajdują się skałki Wieżyce. Mają kształt trzech kilkumetrowych wież o licznych spękaniach i są zbudowane z granitu, czyli skały najpowszechniej występującej w Karkonoszach.
Ciekawostka
Wieżyce nazywano niegdyś „leśnym zborem”, ponieważ w XVII w., po tym jak z polecenia katolickiego cesarza Ferdynanda III odebrano protestantom na Śląsku wszystkie kościoły, właśnie tutaj, w leśnej głuszy, przy skalnym „ołtarzu” protestanci gromadzili się na tajnych nabożeństwach. Do prawdziwych kościołów wrócili dopiero w 1742 r., gdy Śląsk znalazł się pod panowaniem protestanta, króla Prus Fryderyka II Wielkiego.
Wyzwanie